Květnové zkoušky
Hejnice a okolí

KVĚTNOVÉ ZKOUŠKY V HEJNICÍCH

Hejnice 8. 5.  19.5. a 20.5.

V měsíci květnu proběhly v Hejnicích a okolních lesích troje zkoušky psovodů SH ČMS. Celkem bylo přezkoušeno 23 přihlášených týmů. První zkoušky byly zaměřené na plošné vyhledání v úrovni vstupní zkoušky a zkoušky "A". Náročnost zkoušky "A" bohužel nikdo z přihlášených nedokončil, a ve vstupních zkouškách jsme mohli gratulovat jednomu týmu.

Druhé zkoušky obsahovaly záchranné stopování a sutinové vyhledání. Stopařkou zkoušku ani tentokráte nikdo nedokončil, a stejně jako v předešlých zkouškách jsme na stupni "A" v sutině gratulovali jednomu týmu.

Pro velký zájem o přezkoušení v plošném vyhledání se třetí zkoušky zaměřili opět na tuto specializaci v prvních dvou úrovních - vstupní zkoušce a zkoušce "A".

Připravenost týmů byla tentokrát na velmi dobré úrovni. Ve stupni vstupní zkoušky jsme gratulovali všem přihlášeným týmům a zkoušku stupně "A" složil po pěkném výkonu jeden záchranný tým.

Všem přihlášeným děkujeme za profesionální vystupování, všem úspěšným gratulujeme a na ostatní se budeme opět těšit na dalších zkouškách jejichž termín vyhlásíme v měsíci červnu.